Pokaż Swój Język

  • Pokaż Swój Język

Konkurs "Pokaż Swój Język" jest propozycją nauczycieli z ZSEG skierowaną do uczniów ósmych klas szkół podstawowych (a wcześniej szkół gimnazjalnych) powiatu cieszyńskiego.

Pomysł na zorganizowanie konkursu trójjęzykowego narodził się w 2011 r., a głównym celem było i nadal jest promowanie postawy młodego człowieka otwartego na poznawanie języków i kultury innych krajów poprzez m.in. zachęcanie uczniów do udziału w "rozgrywkach językowych" z wykorzystaniem nowych technologii IT.

Każdego roku zachęcamy uczniów do udziału w konkursie w zakresie języków: angielskiego, niemieckiego i francuskiego, a tematyka związana jest z kierunkami nauczanymi w naszej szkole, tj. turystyką, reklamą, gastronomią, handlem, ekonomią, informatyką, fotografią i multimediami.

Organizując konkurs językowy mamy przekonanie, że różnorodność językowa stanowi narzędzie, dzięki któremu możliwe jest osiągnięcie większego wzajemnego zrozumienia pomiędzy poszczególnymi kulturami oraz jest elementem bogatego dziedzictwa kulturowego.

Materiały do pobrania:
- regulamin konkursu,
- karta zgłoszenia,
- zgoda RODO.

Copyrights 2020 By ZSEG Created By StronyDlafirm.eu