Realizujemy w szkole projekt społeczny "Jesteś na chodniku lub drodze? Włącz myślenie!" odbywa się on w ramach Olimpiady "Zwolnieni z teorii". W ostatnią sobotę, 12 lutego przy autostradzie DK 81 w Ochabach Małych (zjazd na Wiślicę) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie wspólnie z funkcjonariuszami Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego oraz uczniami z naszej szkoły prowadzili działania "Bezpieczne ferie".

Akcja mała na celu zapewnienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży korzystających z zimowego wypoczynku.

Był to początek kontroli udających się na ferie autokarów, które policjanci śląskiej drogówki prowadzili wspólnie z funkcjonariuszami ITD I z naszą pomocą.

Najmłodszym podczas kontroli czas umilał Sznupek - maskotka Śląskiej Policji. W którą była przebrana nasza Kornelia. Która razem z policją i dziewczynami rozdawali odblaski I edukowali małych uczestników ruchu drogowego.

Wspólne działania wszystkich służb powodują, że czas trwania kontroli jest krótszy i mniej uciążliwy dla kierującego i pasażerów.

Stróże prawa kontrolowali stan techniczny busów i autokarów, a także czasu pracy i stan trzeźwości kierujących. Jeżeli chodzi o stan techniczny, sprawdzane są każdorazowo elementy, które mają wpływ na bezpieczeństwo – układ hamulcowy, kierowniczy, układ wydechowy, stan opon, oświetlenie.

BARDZO DZIĘKUJEMY!!! Policji za umożliwienie towarzyszenia im podczas tej akcji i możliwość realizacji naszego projektu. Współpraca paru organizacji wzmacnia efekt danego działania.

Linki akcji w mediach:

Radio 90

TuŻory.pl

W akcji wzięły udział dziewczyny z zespołu realizującego projekt: Kornelia, Helenka, Martyna i Natalia z klasy 1TŻ I 2THŻ

Opiekun uczniów: Anna Petřek

Copyrights 2020 By ZSEG Created By StronyDlafirm.eu