Olimpiada, projekt społeczny  

Olimpiada, projekt społeczny  "Zwolnieni z teorii",  jesteśmy na etapie tworzenia projektów na platformie i kompletowania zespołów.

I zespół : Helena,  Szymon, Martyna, Julia, Oliwia,

Natalia, Julia, Konrad, Maria i Oliwia z 1TŻ

Temat: “Oszczędzaj jedzenie, nie wyrzucaj!”

 

Każdego roku przeciętny Polak wyrzuca do kosza 235 kg żywności. Rocznie w skali całego naszego kraju to aż 9 mln ton. Na świecie do śmieci trafia aż 1,3 mld ton żywności w ciągu roku. Najczęściej wyrzucane produkty to pieczywo, owoce, wędliny i warzywa. Czy wiecie, że jedna trzecia żywności, która została na świecie wyprodukowana jest wyrzucana na śmieci? Jedna trzecia!

Niemarnowanie jedzenia jest dziś jednym z najważniejszych wyzwań, jakie stoi przed ludźmi. Celem naszego projektu  jest  przedstawienie sposobów jak tego uniknąć albo w znacznym stopniu ograniczyć.

Chcemy Wam pokazać, że świadome gospodarowanie żywnością może być bardzo proste, że ze składników które do tej pory traktowaliście jako coś nie jadalnego i do wyrzucenia, można zrobić smaczne i zdrowe potrawy. Przeprowadzone badania pokazały, że 72% klientów restauracji obchodzi sposób postępowania z odpadami żywnościowymi, 47% z nich jest na tyle zaniepokojonych, że byliby skłonni wydać więcej pieniędzy na jedzenie w miejscu, które aktywnie stara się ograniczać marnotrawstwo żywności. Zajmiemy sie tym problemem kompleksowo, zarówno od strony konsumenta indywidualnego jak i restauracji z których usług często korzystamy.

 II zespół :  Klaudia, Martyna, Laura, Martyna, Dominika,

Kornelia, Anastazja, Lilianna, Karolina z 2THŻ

 Temat: . "Jesteś na chodniku lub drodze?. Włącz myślenie!"

Według oficjalnych danych udostępnionych przez Komendę Główną Policji piesi biorą udział w około jednej trzeciej wszystkich wypadków drogowych, a aż 10% tych wypadków jest przez nich spowodowanych - korzystanie z telefonów komórkowych na przejściach, przemieszczanie się na hulajnogach elektrycznych po chodnikach, poruszanie się po jezdni w terenie niezabudowanym po zmroku, bez elementów odblaskowych. Pieszy na drodze często nie wie, w jaki sposób powinien się zachowywać oraz jakie są jego ustawowo uchwalone prawa i obowiązki. Niestety z tego powodu wynikają nie tylko sytuacje zagrażające zdrowiu i życiu zarówno samych pieszych, jak i kierowców, ale też poważne utrudnienia w ruchu drogowym. Ostatnie zmiany wprowadzone ustawą Kodeks drogowy nie zostały do tej pory właściwie rozpropagowane. Celem naszego projektu jest przedstawienie naszym rówieśnikom i pieszym o jakich zasadach powinni pamiętać korzystając z dróg i chodników. Znając zasady poruszania się pieszych, chronimy swoje życie i życie innych.

Ten projekt będzie realizowany z udziałem Wydziału Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

 Olimpiada trwa od 30 listopada 2021 do 30 marca 2022 roku. Będziemy Was informować o kolejnych jej etapach

 

Zespoły Zwolnieni z teorii

AP

Copyrights 2020 By ZSEG Created By StronyDlafirm.eu